375l - moje małe Shangri-la

Dzienniki, zdjęcia, filmy i opisy naszych akwariów roślinnych. Konkurs na akwarium miesiąca.

Re: 375l - moje małe Shangri-la

Postprzez marcecrisco » N 30 lis, 2014

Wyglada super. Ta punktowosc oswietlenia odwraca tez fajnie uwagę od puszki przelewowej.
Jaki jest plan na ta aranżacje?
Avatar użytkownika
marcecrisco
Aktywny użytkownik
 
Posty: 661
Dołączył(a): So 28 wrz, 2013
Lokalizacja: Kraków
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 375l - moje małe Shangri-la

Postprzez damianaqua » N 30 lis, 2014

Aranżacja właśnie powstaje :)

W tej chwili wygląda to tak: po prawej stronie wyraźna górka z korzeni i kamieni, po lewej wysepka, a wszystko oddzielone ścieżką, bo jak że by inaczej ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
damianaqua
Poznaje temat
 
Posty: 54
Dołączył(a): Pt 04 sty, 2013
Lokalizacja: Warszawa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 375l - moje małe Shangri-la

Postprzez damianaqua » N 30 lis, 2014

A po całym dniu pracy akwa prezentuje się tak:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
damianaqua
Poznaje temat
 
Posty: 54
Dołączył(a): Pt 04 sty, 2013
Lokalizacja: Warszawa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 375l - moje małe Shangri-la

Postprzez Pethro » N 30 lis, 2014

Teraz wygląda to niebo lepiej od pierwszej koncepcji ;)
Co to za korzenie?
Avatar użytkownika
Pethro
Stały bywalec
 
Posty: 323
Dołączył(a): So 27 cze, 2009
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 375l - moje małe Shangri-la

Postprzez damianaqua » Pn 01 gru, 2014

Korzenie o które pytasz to WINDWOOD, wydaja mi się całkiem ciekawe i za rozsądną cenę dostaje się spory kawałek drewna.
Patyki niestety nie toną
Ostatnio zmieniony Śr 10 gru, 2014 przez Dominik Gąsiorek, łącznie zmieniany 1 raz
Powód: Usunięto niezgodne z regulaminem linki. PROSZĘ PISAĆ PO POLSKU!
damianaqua
Poznaje temat
 
Posty: 54
Dołączył(a): Pt 04 sty, 2013
Lokalizacja: Warszawa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 375l - moje małe Shangri-la

Postprzez tribor » N 07 gru, 2014

Witam. Przepraszam że się wtrącam, ale mam pytanie do plutonow. Miałbyś może Eriocaulon cinereum na sprzedasz choć jedną sadzonkę?
tribor
Poznaje temat
 
Posty: 68
Dołączył(a): N 28 lut, 2010
Lokalizacja: Siedlce
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 375l - moje małe Shangri-la

Postprzez damianaqua » So 13 gru, 2014

I nareszcie mogę pochwalić się moim akwarium w pełnej okazałości :)

Mam nadzieje ze mój wybór roślin da całkiem ciekawe efekty, i uda mi się opanować baniak z tymi lampami LED

- Nesaea crassicaulis
- Hydrocotyle leucocephala
- Cardamine lyrata
- Hygrophila pinnatifida
- Bolbitis heudelotii
- Riccia fluitans
- Hygrophila dwarf 'minima'
- Limnophila aromatica
- MINI PELIA - Riccardia graeffei
- Didiplis diandra
- Alternantera Sp. Red
- Phoenix moss
- Queen moss
- Taiwan moss
- Cgristmess moss
- Pelia
- ANUBIAS NANA
- Pogostemon helferi
- Microsorium pteropus
- STAUROGYNE REPENS
DSC_0417.JPG


DSC_0394.JPG
DSC_0397 1.JPG
DSC_0398 1.JPG
DSC_0399 1.JPG
DSC_0402.JPG
DSC_0403.JPG
DSC_0405.JPG
DSC_0395.JPG
DSC_0396.JPG
DSC_0398.JPG
DSC_0399.JPG
DSC_0400.JPG
DSC_0401.JPG
DSC_0406.JPG
DSC_0409.JPG
DSC_0411.JPG
DSC_0412.JPG
DSC_0413.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Ostatnio zmieniony Pn 15 gru, 2014 przez Dominik Gąsiorek, łącznie zmieniany 1 raz
Powód: Proszę używać opcji "wstaw w tekst"
damianaqua
Poznaje temat
 
Posty: 54
Dołączył(a): Pt 04 sty, 2013
Lokalizacja: Warszawa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 375l - moje małe Shangri-la

Postprzez tribor » Pn 15 gru, 2014

Hej. Zastanawiam się, czy to oświetlenie cię nie oślepia patrząc na akwa. Ciekawi mnie to ponieważ myślę nad podobnym. Mam już jedno takie, które zrobiłem na diodach creed 3w. Myślę że na twoich diodach, soczewki skupiające światło nie doświetlą wszystkich, miejsc i może być problem ze wzrostem roślinności na obrzeżach. Chyba że taki miał być efekt.
tribor
Poznaje temat
 
Posty: 68
Dołączył(a): N 28 lut, 2010
Lokalizacja: Siedlce
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 375l - moje małe Shangri-la

Postprzez damianaqua » Pn 15 gru, 2014

Efekt widoczny na zdieciu jest tylko pororny, wystajace soczewki na foto wychodza bardzo jasne, ale w rzeczywistosci nie ma zadnego efektu oslepiania i sa one zupelnie neutralne dla wzroku.

Co do doswietlenia i soczewek. Daja one z jednej strony ciekawz efekt slupow swiatla, ale mam swiadomosc ze dla roslin i obsady w akwa nie jest to optymalne. W weekend sprobuje wyjac kilka soczewek i zobacze jak to swieci. Inny pomysl jest taki by pomiedzy lampami zamontowac jeszcze dwie lampki LED po 20W kazda.

O postepach w eksperymentach bede informowal na forum.

Jesli masz jakies pytania co do LED to zapraszam na PRV
damianaqua
Poznaje temat
 
Posty: 54
Dołączył(a): Pt 04 sty, 2013
Lokalizacja: Warszawa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 375l - moje małe Shangri-la

Postprzez tribor » Pn 15 gru, 2014

Być może będę miał pytania i podpowiedzi odnośnie oświetlenia, tylko oświeć mnie co to jest PRV :?:
tribor
Poznaje temat
 
Posty: 68
Dołączył(a): N 28 lut, 2010
Lokalizacja: Siedlce
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 375l - moje małe Shangri-la

Postprzez damianaqua » Pn 15 gru, 2014

Mialem na mysli prywatne widomosci :)
Ostatnio zmieniony Pn 15 gru, 2014 przez Dominik Gąsiorek, łącznie zmieniany 1 raz
Powód: Usunięto niezgodne z regulaminem linki. PROSZĘ PISAĆ PO POLSKU!
damianaqua
Poznaje temat
 
Posty: 54
Dołączył(a): Pt 04 sty, 2013
Lokalizacja: Warszawa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 375l - moje małe Shangri-la

Postprzez damianaqua » So 20 gru, 2014

I kilka zaległych informacji. Pierwszy dzień po zalaniu, parametry wody w baniaku wyglądały następująco:

- Temperatura: 26 C
- KH: 5dKH
- GH: 7dGH
- pH: 7
- NH4: 0,5mg/l
- NO2: 0,5mg/l
- NO3: 40mg/l
- PO4: 0mg/l
- Fe: 0mg/l

Dziś parametry są następujące:

- Temperatura: 25 C
- KH: 3dKH
- GH: 7,5dGH
- pH: 6
- NH4: 0,15mg/l
- NO2: 0,05mg/l
- NO3: 0mg/l
- PO4: 0mg/l
- Fe: 0mg/l

Chyba najwyższa pora "posolić nieco wodę"

A tak akwarium wyglądało po tygodniu, gdy wczoraj wróciłem do domu wieczorem :)

DSC_0394.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
damianaqua
Poznaje temat
 
Posty: 54
Dołączył(a): Pt 04 sty, 2013
Lokalizacja: Warszawa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 375l - moje małe Shangri-la

Postprzez damianaqua » N 28 gru, 2014

Kolejny wpis z dzisiejszego stanu akwarium.

- Temperatura: 25 C
- KH: 6dKH
- GH: 10dGH
- pH: 6,8
- NH4: 0,05mg/l
- NO2: 0,1mg/l
- NO3: 2mg/l
- PO4: 0mg/l
- Fe: 0mg/l

Akwarium jest opanowane przez plagę brązowych nitek. Niektóre źródła podają że ich główną przyczyną jest zanieczyszczenie organiczne wody. Czy moje korzenie które cały czas porastają białym nalotem mogą uwalniać jakieś związki organiczne powodujące wzrost tych glonów? Czy raczej chodzi o radosne zmiany chemii wody wynikającej z testów?

DSC_0391.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Ostatnio zmieniony Śr 31 gru, 2014 przez Dominik Gąsiorek, łącznie zmieniany 1 raz
Powód: Proszę używać opcji "wstaw w tekst"
damianaqua
Poznaje temat
 
Posty: 54
Dołączył(a): Pt 04 sty, 2013
Lokalizacja: Warszawa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 375l - moje małe Shangri-la

Postprzez marcecrisco » N 28 gru, 2014

Część,
Biały nalot oznacza rozpoczęcie gnicia - korzenie musiały być nie do konca spreparowane. Czuć pewnie nieprzyjemny zapach z tych miejsc ? Miałem kiedyś taka sytuacje z korzeniem wyciagnietym z rzeki.
Na nadmiar DOC pomogło mi;
- zbita wata do ostatniego koszyka w filtrze
- duza podmiana raz w tyg
- częste podmiany 15-20% codziennie
- wegiel do filtra
- Microbe gravel cleaner i special blend duza dawka po podmianie i mniejsze co kilka dnia.

Korzenie które gnija usuń jak najszybciej bo będzie coraz gorzej.
Usuwasz te nitki mexhanicznie? bo trochę tego jest
Powodzenia w boju ;)
Avatar użytkownika
marcecrisco
Aktywny użytkownik
 
Posty: 661
Dołączył(a): So 28 wrz, 2013
Lokalizacja: Kraków
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 375l - moje małe Shangri-la

Postprzez damianaqua » Pn 29 gru, 2014

Tak nitki usuwam mechanicznie, a biały nalot na korzeniach szczoteczką do zębów.
Niestety korzeni usunąć nie mogę bo są pod kamieniami więc ich usuniecie równa się totalna destrukcja.
Dziś dodałem kolejną dawkę bakterii i zrobiłem podmianę wody, około 15%. Do końca tygodnia zastosuję takie podmiany codziennie.

Czy dla korzeni niema innego ratunku?
damianaqua
Poznaje temat
 
Posty: 54
Dołączył(a): Pt 04 sty, 2013
Lokalizacja: Warszawa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 375l - moje małe Shangri-la

Postprzez tribor » Pn 29 gru, 2014

Hej. Całkiem niedawno miałem podobny problem, po długiej przerwie nad opieką akwa, pojawił się glony różnego typu z przewagą sinic na całym podłożu. Było to dla mnie ciężkie zadanie pozbyć się tego paskudztwa. Duże podmiany wody nie pomagały, stosowanie preparatów nie dawały efektów. Wpadłem na pomysł by wpuścić do akwarium ślimaki. Udałem się więc do kolesia, który ma blisko mnie hodowlę krewetek i kupiłem u niego wielkie stado wygłodniałych, różowych ślimaków Planorbella sp. Pink. Wrzuciłem je do mojego zbiornika 360 l w jedno miejsce i rozchodząc się po akwarium pożerały wszystkie napotkane śmieci. Wyglądało to bardzo widowiskowo, miną tydzień zanim posprzątały, akwarium było nie do poznania. Teraz jestem na etapie wyeliminowania ich z akwarium, choć bardzo nie przeszkadzają z tym, że z braku pożywienia zaczynają podgryzać niektóre rośliny. Sądzę że w twoim przypadku też by sobie poradziły ślimaki niekoniecznie takie, i do tego by przyspieszyć efekt, wygłodniałe ryby odżywiające się glonami typu molinezja, otos, nie pomijając oczywiście krewetek, tylko musisz się zastanowić nad tym czy chcesz się potem borykać z problemem plagi ślimaków i pozbyciem się ich. Decyzja należy do ciebie.
tribor
Poznaje temat
 
Posty: 68
Dołączył(a): N 28 lut, 2010
Lokalizacja: Siedlce
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 375l - moje małe Shangri-la

Postprzez marcecrisco » Pn 29 gru, 2014

damianaqua napisał(a):Tak nitki usuwam mechanicznie, a biały nalot na korzeniach szczoteczką do zębów.
Niestety korzeni usunąć nie mogę bo są pod kamieniami więc ich usuniecie równa się totalna destrukcja.
Dziś dodałem kolejną dawkę bakterii i zrobiłem podmianę wody, około 15%. Do końca tygodnia zastosuję takie podmiany codziennie.

Czy dla korzeni niema innego ratunku?

Jeśli korzenie po tym czyszczeniu dalej w tym miejscu gnija to trzeba je wyciągnąć jeśli nie to może będzie ok. Mogły przygnic od zewnątrz u mnie było na odwrot i po wyciągnięciu korzenia z białym nalotem w środku był zupełnie zgnily. I korzeń wyrzucilem. U Ciebie korzeni jest naprawdę sporo. Widać ze glony je obrosly.
Jakich korzeni uzyles?
tribor napisał(a):Hej. Całkiem niedawno miałem podobny problem, po długiej przerwie nad opieką akwa, pojawił się glony różnego typu z przewagą sinic na całym podłożu. Było to dla mnie ciężkie zadanie pozbyć się tego paskudztwa. Duże podmiany wody nie pomagały, stosowanie preparatów nie dawały efektów. Wpadłem na pomysł by wpuścić do akwarium ślimaki. Udałem się więc do kolesia, który ma blisko mnie hodowlę krewetek i kupiłem u niego wielkie stado wygłodniałych, różowych ślimaków Planorbella sp. Pink. Wrzuciłem je do mojego zbiornika 360 l w jedno miejsce i rozchodząc się po akwarium pożerały wszystkie napotkane śmieci. Wyglądało to bardzo widowiskowo, miną tydzień zanim posprzątały, akwarium było nie do poznania. Teraz jestem na etapie wyeliminowania ich z akwarium, choć bardzo nie przeszkadzają z tym, że z braku pożywienia zaczynają podgryzać niektóre rośliny. Sądzę że w twoim przypadku też by sobie poradziły ślimaki niekoniecznie takie, i do tego by przyspieszyć efekt, wygłodniałe ryby odżywiające się glonami typu molinezja, otos, nie pomijając oczywiście krewetek, tylko musisz się zastanowić nad tym czy chcesz się potem borykać z problemem plagi ślimaków i pozbyciem się ich. Decyzja należy do ciebie.


No tak tylko tutaj problem nie zniknie po usunięciu skutkow. Przyczyna (gnicie korzeni + doc) pozostanie.

Szkoda trochę aranzu bo fajnie te korzenie ulozyles.
Avatar użytkownika
marcecrisco
Aktywny użytkownik
 
Posty: 661
Dołączył(a): So 28 wrz, 2013
Lokalizacja: Kraków
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 375l - moje małe Shangri-la

Postprzez damianaqua » Pn 29 gru, 2014

Do aranżacji użyłem korzeni WINEWOOD. Ale nie przeprowadzałem żadnych zabiegów przed włożeniem do akwa. Więc pewnie w tym tkwi problem że nie są one wypreparowane.

Dziś w akwarium zamieszkało około 20 Otosków, 40 Amano (maleństwa ok 1,5cm) i 10 sumów szklistych.
Jutro jeszcze jakieś 10 Otosków i docelowo z 60 Nenów Inesa (ewentualnie simulans)
damianaqua
Poznaje temat
 
Posty: 54
Dołączył(a): Pt 04 sty, 2013
Lokalizacja: Warszawa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 375l - moje małe Shangri-la

Postprzez Pethro » N 04 sty, 2015

Pierwsze w życiu słyszę by zatoczki zjadały rośliny, sam posiadam całą zgraję ślimaków i różne delikatne rosliny i nigdy mi się to nie przytrafiło. tribor które rośliny ci ślimaki uszkodziły?
(I nie to że namawiam do ślimaków bo jakimś ich wielkim entuzjastą nie jestem ale mam je tak długo z róznymi roslinami że ciężko mi w to uwierzyć :lol: )

damianaqua strasznie szkoda tego aranżu bo akwarium ma ogromny potencjał, może spróbuj z torfem w filtrze, easy carbo przedawkowanym do wody i sporą podmianą. Nie ma się co od razu poddawać, każde akwarium musi przejść etap zanim filtracja biologiczna w pełni nie dojrzeje.
Avatar użytkownika
Pethro
Stały bywalec
 
Posty: 323
Dołączył(a): So 27 cze, 2009
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 375l - moje małe Shangri-la

Postprzez tribor » N 04 sty, 2015

Pierwsze w życiu słyszę by zatoczki zjadały rośliny, sam posiadam całą zgraję ślimaków i różne delikatne rosliny i nigdy mi się to nie przytrafiło. tribor które rośliny ci ślimaki uszkodziły?

Pethro mogę ci wysłać PW i listę roślin, które mi podjadały zatoczki, lecz nie będę tego opisywał w tym temacie. Jeżeli sobie oczywiście życzysz. I przekonasz się że się mylisz.


damianaqua strasznie szkoda tego aranżu bo akwarium ma ogromny potencjał, może spróbuj z torfem w filtrze, easy carbo przedawkowanym do wody i sporą podmianą. Nie ma się co od razu poddawać, każde akwarium musi przejść etap zanim filtracja biologiczna w pełni nie dojrzeje.


Pethro co do drugiej sugestii, to się zgodzę z tobą.damianaqua duże podmiany wody stosuje, ale reszta by nie zaszkodzi. Też myślę, że jak akwa w pełni dojrzeje to gnicie korzeni pójdzie w niepamięć. Zwierzęta w akwa na pewno pomagały by w usuwaniu skutków do tego czasu.
tribor
Poznaje temat
 
Posty: 68
Dołączył(a): N 28 lut, 2010
Lokalizacja: Siedlce
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Roślinne - konkurs Aqua Art Challenge

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron